Fa körhinta és történelmi, kézségfejlesztő, ügyességi, népi játékok felnőtteknek, gyerekeknek, családi programok
I.Pályázat falu és városnapokra, rendezvényekre
 
Pályázat: Téli tavaszi néphagyományok óvodában/iskolában (új)
 
Játékaink
 
Egyesületünkről
 
Információ

Tisztelt Érdeklődő!

A pályázati formanyomtatványt és a nyilatkozatot nem lehet letölteni, de be lehet másolni bármelyik szövegszerkesztőbe és ott ki lehet tölteni.

A támogatási döntésről e-mailben értesítetjük a pályázókat, akár támogatott, akár elutasított a pályázata. Amely pályázó nem kap e-mail, kérnénk jelezze elérhetőségeink bármelyikén.

 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Vélemények rendezvényekről

                                          Beszámoló

 

 

2011. március 8-án, kedden Erzsébetre látogattak a Magor Magyarjai Hagyományőrző Kulturális Közhasznú Egyesület tagjai, hogy óvodánkban is létrejöhessen a Népi Játékok Fesztiválja.

Már reggel 6 órától érdeklődve figyeltük, hogy alakul át udvarunk egy minden izgalmakat tartogató csoda térré. Ahogy a szülők jöttek álmélkodva figyelték, a gyerekek meg percenként rohantak az ablakhoz leskelődni, hogy mindannyiszor egyre nagyobb mosollyal újságolják, hogy miket fedeztek fel, ami eddig még nem volt ott.

8 órától kezdődtek a programok forgó színpad szerűen minden csoport számára. Míg az egyik a tornateremben tevékenykedett, addig a másikat a folyósón várták programok, megint másikat dráma kör, és néptánc várta.

A miénk a moha csoport. Dráma körrel kezdtünk, amit nemzeti ünnepünk köré épített fel a kolléganőm, azután néptánc következett a már ismert dalainkkal, csemegének egy-egy katonanótával.

Végül elérkezett a várva várt pillanat. Sorakozó az ajtónál. Szinte ugráltak a gyerekek örömükben, hogy mehetünk. Mi a folyosón folytattuk versenyjátékokkal. Volt zsákba ugrálás, katica fogócska, patkódobó, horgászat, mocsárjáró, … Legjobban a gyerekeknek a katica fogócska tetszett.

Ezután a tornaterembe mentünk, ahol különböző természetes anyagokból készült asztali logikai játékot próbálhattak ki, ill. kézműves foglalkozáson vehettek részt, ahol az elkészült remekműveket egy kis kemencében kisütötték, melyeket a gyermekek délután hazavihettek. Másik nagy kedvencük a búza őrlése volt, melyet kézről-kézre adtak.

Következő helyszínünk az udvar volt, ahol körhinta, koronázó, jurta, nyíldobó, diótörő, sárkány, stb… játékok várták a gyerekeket. Későbbi meséléseik alapján is ez volt a legkedvesebb helyszínük. Itt még nagyon sok időt tudtak volna eltölteni.

Még napokig beszéd és rajztéma volt ez a csodás délelőtt.

Köszönjük!

                                  Zsin Orsolya

               Nyitnikék óvoda – moha csoport

 

2011. április 19-én alsó tagozatosaink nagy izgalommal készültek a Népi
Játékok Fesztiváljára. Reggel fél kilenc körül megérkeztek a Magor
Magyarjai Hagyományőrző Egyesület tagjai. Kíváncsian figyeltük
előkészületeiket a programhoz. 10 órakor várakozással teli gyerekarcok
vették körül a hagyományos viseletbe öltözött szervezőket. Az iskola
udvara telis- tele volt népi játékokkal, csakúgy jártak a gyermeki
szemecskék. Elsőként a jurtaállítási erőpróba következett. A nebulók
nagy igyekezettel segítettek az instrukciók szerint. A csapatokba
osztott tanulók egymás után hajtották végre a szellemesebbnél
szellemesebb feladatokat. A húsvét jegyében tojásokat vezettek akadályok
között, a mérleghintáról felpattanó tojásokat kaptak el hálóval,
íjaztak, célba lőttek, célba dobtak különféle ügyességi játékokkal.
Versenyen kívül is kipróbálhatták a koronázó játékot, a kerékhajtást, a
más-más gondolkodást igénylő logikai játékokat, sógyurmáztak, tojást is
festhettek. Minden résztvevő érmet kapott, mely sokáig emlékeztetni
fogja őket arra a napra, amikor órák hosszat jól érezték magukat. Jó volt látni, hogy a
közel száz gyerek önfeledten szórakozott, játszott úgy, hogy egyetlen
egy sem unatkozott a közel négy óra alatt. További munkájukhoz sok
sikert, jó egészséget kívánunk.
Köszönettel és tisztelettel Srágli Dezsőné igazgató

 

 

Sikeres pályázatunk eredményeként április 16-án került megrendezésre Szent György napi vigadalom keretében a Népi Játékok Fesztiválja. A rendezvény előtt két órával megtörtént a helyszín felmérése, majd a játékok összeszerelése. A játékok nagyon ötletesek és változatosak voltak. A legkisebbektől kezdve a felső tagozatos tanulókig mindenki talált magának megfelelő játékokat. 14 órakor lett vége az eseménynek. A vártnál több család érkezett a rendezvényre. A programmal mindenki (pedagógusok, szülők, gyerekek) elégedett volt. Terveink között szerepel jövőre is megtartani ezt a rendezvényt, melyhez szeretnénk majd az Önök egyesületét megkeresni.

A tartalmas programot köszönettel:
                                                      Csákó Fruzsina

 

„Népi Gyermekjátékok Fesztiválja”

 a Szivárvány Óvodában Algyőn

 

2011. szeptember 20-án a Szivárvány Óvodába látogattak a „Magor Magyarjai Hagyományőrző Kulturális Közhasznú Egyesület” tagjai. Így nálunk is megrendezésre kerülhetett a Népi Játékok Fesztiválja. A saját maguk készítette, népi bölcsességeken a gyermeki jókedv és kíváncsiság felkeltésére szolgáló, fából készült játékok - eredeti és egyedi darabjai benépesítették óvodánk szép udvarát.

A játékok változatos tevékenységeket ígérve csalogatták az udvarba a szivárvány színeibe öltözött nyolc óvodai csoportot, és az kíváncsiskodó óvónőket. A jó hangulatú tartalmas hagyományőrző délelőttön nagyon jól érezték magukat a gyermekek szülei, és a meghívott vendégek, érdeklődők.

A játékok nem csak a gyermeki játékosságot, a játék varázsát hozták el kedves óvodánkba, hanem a magyarságtudatot, az őseinkre való emlékezést is, hiszen a játék örök, míg gyermek és ember létezik.

A játék a rácsodálkozás, a játék nyújtotta örömérzés, az emberiség egyik felbecsülhetetlen kincse. Valamennyi játék természetes anyagból készült, a három animátor nagyszerű elgondolása és keze nyomán. Minden eszköz az egyszerűséget tükrözte, és ötletessége tette oly nagyszerűvé őket.

A boldog gyermekszemek csillogása, kacagása, töltötte be az óvoda udvarát. Egész életre szóló útravalót kaptak a magyarság néphagyományait őrző játékok varázsából. Óvodánk alapvető célkitűzése a minőségi hagyományos népi kultúrán alapuló szemlélet megteremtése. A nemzedékek közötti távolság oldása.

Közel 80-100 ősi népi gyermekjátékot próbálhattak ki a gyermekek és felnőttek egyaránt.

Sütöde, kiskemence só- liszt gyurmából termények díszítésével, kardozó (faragott fából), katica fogócska, koronázó, patkó-dobáló, lengőteke, mini gólyalábak, íjászat, karikadobó, sárkányűző, török dobáló ágyúval, kézzel hajtott faragott körhinta, bohóc kalapács, hordólovaglás és még sok-sok a gyermekek által még soha nem látott játék.

A gyermekek öröme csak fokozódott, amikor az animátorok „Ősmagyarok” kiosztották a saját maguk készítette, nemzeti színű szalagra fűzött falapocskákat, melyeket elismerésül kaptak a játékok eredményes kipróbálásáért.

Az óvoda udvara lenyűgöző őszi színekben és szüreti hangulatban pompázott. Ez a hét a szüreti rendezvények időszaka óvodánkban. Köszönjük a Magor Magyarjai Hagyományőrző Egyesületnek a lehetőséget, a szülőknek a hozzájárulást, és a Boldog Gyermekkor Alapítvány támogatását a projekt megvalósításához.

Toldy Eszter

   óvónő

 

A szép idő lehetővé tette, hogy iskolánk hátsó udvarán tartsuk meg a rendezvényt. A gyerekek az órák szünetjeiben érdeklődve figyelték, hogy alakul át udvarunk a régi időket idéző mesevilággá.

10 órától kezdődtek a programok forgószínpad szerűen a nagycsoportos óvodásaink és az általános iskola első négy osztálya óránkénti váltásban tevékenykedtek.

Volt zsákba ugrálás, katica fogócska, patkódobó, horgászat, mocsárjáró, … Egy asztalnál különböző természetes anyagokból készült asztali logikai játékot próbálhattak ki, ill. kézműves foglalkozáson vehettek részt, ahol az elkészült remekműveket egy kis kemencében kisütötték, melyeket a gyermekek délután hazavihettek. Nagy kedvencük a búza őrlése volt, melyet kézről-kézre adtak. Nagyon népszerű volt a körhinta, koronázó, jurta, nyíldobó, diótörő, sárkány, játékok. Még a felsőtagozatosok is érdeklődve figyelték az apróságok játékát, jókat mulatva rajtuk. A szülők is kíváncsian kukucskáltak be, hogy mi ez az önfelett jókedv az udvaron és fejezték ki elégedettségüket a programmal kapcsolatban.

Köszönettel és tisztelettel további sok sikert kívánva: Birinyiné Kleszó Anita pedagógus

 

 

„Népi játékok fesztiválja a Csanyteleki óvodában „

 

Óvodánkban 2011. szeptember 29.-én, a Mihály napi vásár, mint hagyományőrző program keretén belül, megrendezésre kerülhetett egy színes, tartalmas néphagyományokat ápoló

„ Népi játékok fesztiválja”.

A rendezvény lebonyolítása, a Magor Magyarjai Hagyományőrző Egyesület segítségével valósulhatott meg.

Szerettük volna, ha igazi vásári forgatagot varázsolhattunk volna óvodánk udvarába, ezért a kedves jelenlévőket, óvodánk nagycsoportosai, vásári kikiáltókkal és vásári rigmusokkal invitálták a színes kavalkádba. A nagycsoportosok vásári kis műsora, már megteremtette a kezdeti jó hangulatot. Vitéz László csak fokozta mindezt, hiszen hangosan hívogatta a résztvevőket egy bábműsorra, ahol az óvó nénik előadásában mindenki megismerkedhetett a régi vásárok állandó szereplőjével: Vitéz Lászlóval, és a többiekkel.

Az igazi meglepetés, a gyerekek és felnőttek számára egyaránt, csak ezután következett. A Magor Magyarjai Hagyományőrző Egyesület tagjai, egy komplett hagyományőrző délutánt szerveztek. Hatalmas élményt nyújtottak óvodásainknak, akik sok-sok ismerettel is gazdagodhattak. Megismertették gyermekeinket népünk múltjával, hagyományaival, szokásaival, a felkínált játéklehetőségek által. Megismerhették a kenyér útját a kalásztól az asztalig-a sütöde kipróbálásával, ülhettek a kézzel hajtott fakörhintán. Részt vehettek hordó lovagláson, katica fogócskán, horgászaton. Játszhattak asztali logikai fajátékokkal, lengőtekével, mini gólyalábbal, ördög lakattal, kapunyitogatóval, karikadobóval, bohóc kalapáccsal, és még számos játékkal. Minden résztvevő a kipróbált játék után pecsétet kapott, s a résztvevők közül sorsolás útján kiválasztották a legtöbb játékot, kipróbáló gyermekeket. A jutalom, egy szép emléklap volt. S hogy senki ne menjen üres kézzel haza a vásárból, mindenki hazavihette a kapott pattogatott kukoricát, a kókusz tekercset és természetesen a saját kézzel sütött kürtöskalácsot.

Óvodánkban fontosnak tartjuk a néphagyományok ápolását, melyet igyekszünk mindennapi életünkbe beépíteni. Megismerkedünk a jeles napokkal és a hozzájuk kapcsolódó népszokásokkal. Ennek jegyében, minden évben szervezünk programot a családok, a szülők bevonásával.

 

 

Csanytelek, 2011. október 14.           

 

                                            Kátai B. Istvánné és Szabóné Pálinkás Györgyi nevében,

                                                    a Csongrádi Kistérség Egyesített Óvodája

                                Csanyteleki tagintézmény nevelőtestülete, gyermekei és Szülői Közössége   

 

                                        Beszámoló


2011. október 7-én Gödöllőre látogattak a Magor Magyarjai Hagyományőrző Kulturális Közhasznú Egyesület tagjai, hogy óvodánkban is létrejöhessen a Népi Játékok Fesztiválja.
Már reggel 6 órától érdeklődve figyeltük, hogy alakul át udvarunk egy minden izgalmakat tartogató csoda térré. Ahogy a szülők jöttek álmélkodva figyelték, a gyerekek meg percenként rohantak az ablakhoz leskelődni, hogy mindannyiszor egyre nagyobb mosollyal újságolják, hogy miket fedeztek fel, ami eddig még nem volt ott.
8 órától kezdődtek a programok forgó színpad szerűen minden csoport számára. Míg az egyik a tornateremben tevékenykedett, addig a másikat a folyósón várták programok, megint másikat dráma kör, és néptánc várta.
A miénk a moha csoport. Dráma körrel kezdtünk, amit nemzeti ünnepünk köré épített fel a kolléganőm, azután néptánc következett a már ismert dalainkkal, csemegének egy-egy katonanótával.
Végül elérkezett a várva várt pillanat. Sorakozó az ajtónál. Szinte ugráltak a gyerekek örömükben, hogy mehetünk. Mi a folyosón folytattuk versenyjátékokkal. Volt zsákba ugrálás, katica fogócska, patkódobó, horgászat, mocsárjáró, … Legjobban a gyerekeknek a katica fogócska tetszett.
Ezután a tornaterembe mentünk, ahol különböző természetes anyagokból készült asztali logikai játékot próbálhattak ki, ill. kézműves foglalkozáson vehettek részt, ahol az elkészült remekműveket egy kis kemencében kisütötték, melyeket a gyermekek délután hazavihettek. Másik nagy kedvencük a búza őrlése volt, melyet kézről-kézre adtak.
Következő helyszínünk az udvar volt, ahol körhinta, koronázó, jurta, nyíldobó, diótörő, sárkány, stb… játékok várták a gyerekeket. Későbbi meséléseik alapján is ez volt a legkedvesebb helyszínük. Itt még nagyon sok időt tudtak volna eltölteni.
Még napokig beszéd és rajztéma volt ez a csodás délelőtt.
Köszönjük!
                                  Fodor Csilla
               Egyetem téri Óvoda - Gödöllő

 

Tisztelt Egyesület!       

 

A Király tó Óvoda és Bölcsőde gyermekei és nevelőtestülete nevében köszönöm a lehetőséget, hogy 2012. szeptember 2-án részt vehettünk a Népi játékok fesztiválján.

A Kéz a kézben helyi óvodai nevelési programunk egyik célja a szülőföldhöz való kötődés, a lokálpatrióta magatartás kialakítása, megalapozása, a népi hagyományok őrzése, védelme. Napjainkban a népi szokások eltűnnek, vagy átalakulnak, ezért a ma nemzedékének fontos kötelessége, hogy a népszokások, és a népi hagyományok kulturális értékeit megőrizze, és a jövő számára átmentse. A hagyományok ápolása közben az együttjátszás, együtt munkálkodás örömtelivé, izgalmassá teszi a gyermekek számára e tevékenységet, és ez a pénteki napi rendezvény ezért is nagyon értékes volt mindannyiunk számára. A gyermekek szabadon, kreatívan, saját ütemükben ismerkedhettek a népi játékok gazdag tárházával.

A helyszín, a felsorakoztatott népi játékok nagy élményt jelentettek a gyermekeinknek, de az óvoda dolgozóinak is. Nemcsak élményt és tapasztalatot szereztünk, hanem az együttjátszás, az együtt nevetés is nagy értéke volt e napnak.

A Magor munkatársai készségesen, türelemmel, a gyermekeket ösztönözve szervezték óvodás csoportjainkat. Legkedvesebb játékok: körhinta, katica-mozgató, sárkányos, hordólovaglás, tésztadíszítés, ágyús, tojás-ütő, lépegető.

Köszönjük ezt a szép, tartalmas napot!

Az egyesület munkájához gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

 

 

                                                                       Köszönettel:

 

                                                                                                 Boros Imréné

                                                                                              Intézményvezető

 

     Tisztelt Egyesület!

A 2011. szeptember 2-án megrendezett Népi játékok fesztiválját nagyon jó kezdeményezésnek tartottuk.
A gyerekek nagy örömmel és várakozással készültek a rendezvényre.
A program lebonyolítása, megszervezése is jól sikerült.
 A játékokat nagyon ötletesnek találtuk, a gyerekek figyelmét egytől-egyig lekötötték. A kisebbeknek legjobban a körhinta és a sárkánylegyőzős játék tetszett, míg a nagyok az ügyességi játékoknak örültek leginkább.
Legtöbb időt az asztali játékoknál töltötték, a kenyérsütést is nagyon élvezték.
Sajnos nagyon meleg volt, ezért többször is meg kellett szakítanunk a gyermekek játékát, hogy a fák alá, árnyékos részre vonuljunk.
Jó lett volna, ha néhány játék fedett, vagy árnyékos helyre kerül.
Ötletes, jó gondolat volt a népi játékokat a néptánccal, népzenével összekapcsolni.
Összességében a gyerekek élményekkel telve tértek haza a rendezvényről, sokat meséltek szüleiknek a kint töltött délelőttről, várják, hogy legyen még ilyen máskor is.
Köszönjük a Kapuvári Óvodáskorú Gyermekekért Alapítványnak, hogy sikeres pályázatuk által kipróbálhattuk ezeket az érdekes, hagyományos játékokat, és egy emlékezetes napot tölthettünk a szabadban.
 A Páli Szent Vince Katolikus Óvoda Pedagógusai és gyermekei nevében:
                                   Giliczné Köves Beatrix
                                óvodavezető
 

 

 

Nagyszerű véletlennek tartom, hogy ráakadtam a Magor Magyarjai Hagyományőrző Egyesület felhívására, amelyben lehetőséget ajánlottak fel egy élvezetes gyerek program létrehozására.

A Sárrétudvari Nagyközség Önkormányzata nevében jelentkeztünk és nagy örömünkre meg is nyertük a lehetőséget, hogy óvodásaink kipróbálhassák a sárkányűzőt, kőrhintát, hordólovaglást, koronázót, katicafogócskát és a többi érdekes játékot.

Azon a pénteki napon még az időjárás is nekünk kedvezett, ragyogó napsütés fogadta a rendezvényre érkező gyerekeket és szüleiket. Az egyesület tagjai a reggeli órákba érkeztek rakományukkal, akkor még csak sejteni lehetett egy remek nap kezdetét.

A népi játékok a régmúltat idézték fel számunkra, azokat az időket, amikor az elektronika még nem uralta a szórakoztató eszközöket.

A készségfejlesztő, ügyességi, fából és papírból készült társasjátékokat is élvezettel használták a gyerek. Három nagyméretű szőnyeget leterítettünk és azon tudtak a gyerekek játszani a társasjátékokkal, amikor megunták, pedig indulhattak az óvoda udvarán felállított népi játékok „meghódítására”.

Nagy népszerűségnek örvendett a kézzel hajtott fa körhinta, amely szinte végig mozgásban volt a program során, sőt még az esemény vége után is akadtak érdeklődők. A sárkányűző lovacskája is folyamatosan le-föl húzódzkodott a rögzítő kötélen, hogy segítségével a bátor ovisok legyőzzék a fasárkányokat. A lovacska „felügyelője” buzdította és segítette a kicsiket a szórakozásban.

Szintén rendkívül népszerű volt, főleg a kisfiúk körében, az ágyúval törököt játék, ahol erő és a célzó tudomány volt terítéken. A hordólovaglás jó egyensúlyérzéket kíván és nem egyszerű megülni ezt a testes „paripát”, de ott is akadtak bátor jelentkezők, akik nem adták fel és nagyon élvezték a játékos küzdelmet.

A sütöde népszerűsége egyértelmű volt a gyerekek körében. Mindenki meg akarta mutatni, milyen nagyszerű figurákat tud hagyományos anyagokból (lisztből, magvakból) készíteni. A kis remekművek egy pici kemencébe kerültek, amiben kisültek, így minden gyermek hazavihette saját művét.

Sorolhatnám még a játékokat, de elég annyit írnom, hogy picik és kicsik mind-mind megtalálták a nekik való szórakozást. A gyerekek szüleikkel együtt fejtették meg a játékokban rejlő lehetőségeket. Próbára tehették ügyességüket a katicás, karikás és koronázós játékokkal is.

Azoknak a piciknek és kicsiknek, akiknek nem értek rá a szüleik ezekben az órákban, az óvónőik segítettek a játékok megismerésében. Körükben is nagy tetszést arattak a leleményes játékok és nagy örömmel figyelték, milyen jól szórakoznak ovisaik.

Jól motiváló ötletnek bizonyult, hogy a játékok kipróbálása után pecsétet kaptak a gyerekek, a már előre kiosztott, nyakban hordott medálra. Amelyik kisgyerek időben megtudta ezt a lehetőséget lelkesen nekilátott a pontgyűjtögetésnek.

A fesztivál végén, az eredményhirdetés során a sok pecséttel rendelkezők emléklapot is kaptak, amit szintén hazavihettek. Aki nem kapott emléklapot, annak sem kellett búslakodnia, hiszen medált mindenki örökbe kapta.

Végezetül sok-sok hasonló sikeres fesztivált kívánunk a Magor Magyarjai Hagyományőrző Egyesület tagjainak és további eredményes működést a jövőben!

 

Sárrétudvari, 2011-09-27.

 

                                                                           Nagy Enikő kapcsolattartó

                                                        Sárrétudvari Nagyközség Önkormányzata

 
logó
 
Kapcsolat

Attila és Barátai Hagyományőrző

Kulturális Társulás

 

 

Tel: 

06303245840

e-mail: lacibarhacs@citromail.hu

második e-mail: barhacslaszlo@citromail.hu

 
Számláló
Indulás: 2009-01-03
 
Kapcsolattartó
 
Mondák
 
Őseinkről
 
Óra
 
Linkajánló

Pályázatfigyelő:

hirdoboz.pafi.hu

keres.pafi.hu

 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal